İzmir’de otomotiv sektöründe önde gelen firmalardan biri olan firmamız ALSANCAK OTO 1966 yılında Hasan Şahin AKKALAY tarafından Alsancak semtinde kurulmuştur. Firmamız ticari hayatına yurt dışından Mercedes, Bmw ve Ford marka otomobilleri ve çeşitli iş makinaları ithal ederek başlamıştır. 1983 yılına kadar bu şekilde devam eden faaliyetlerimiz , Bu yıldan sonra Iveco-Otoyol kamyon , kamyonetleri ve Tofaş – Fiat otomobilleri bayiliği ile yeni bir boyut almıştır. Müşterilerimize çok daha üst düzeyde ve kaliteli hizmet verebilmek ve otomobillerinin tüm ihtiyaçlarını bir çatı altında görebilmelerini sağlamak için 1995 yılında İzmir - Gaziemir ‘ de 4S plazamızı hizmete açmış ve firmamız o yıllarda bu hizmeti veren çok az firma arasında yerini alarak gelişimine devam etmiştir. Otomotiv sektöründeki hızlı değişimler, ülkemizde faaliyetlerini hızlandıran yeni markaların firmamıza olan ilgisi ve güveni neticesinde 2006 yılında Citroen otomobillerinin bayiliğini alarak, otomobil satış , servis ve yedek parça satışında başarılı bir çalışmayla Citroen markasını İzmir’de oldukça ileri bir seviyeye taşımıştır.

Aynı yıllarda firmamız inşaat sektöründe de faaliyete başlamış, bulunduğumuz bölgede yapmış olduğumuz inşaatlarla bu sektörde de misyonumuz olan yüksek kaliteli ve müşteri odaklı hizmetimizle firmamızın ismi ön plana çıkmıştır. Yine bu yıllarda sektörde bir marka olan ‘’ALSANCAK OTO’’ isminin satış ve servis alanında tescilini alarak belgelendirip, hizmetlerimizi de İSO 9001,2000 kalite belgesi , TSE 12047 hizmet yeterlilik belgeleriyle tescillendirdik. Farklı sektörlerde atılım yapma arzu ve isteğimiz 2012 yılında bizi Suzuki markası ile tanıştırdı.

Markanın otomotiv ile birlikte motosiklet ve marine sektöründe de geniş bir ürün çeşitliliği olması ,misyonumuzdaki atılımcı ruhla birleştiğinde firmamızın bu sektörlerde de başarıya koşacağı inancımızla 2012 yılı Nisan ayında Suzuki markası ile yapılan anlaşmayla markanın Türkiye’de ilk ve tek üç ürününün de aynı çatı altında satışının , servisinin ve yedek parça satışının bulunduğu bir konsept ile bayiliğini alarak hizmetlerimizi sürdürdük. Hali hazırda da firmamız Suzuki markasının tüm ürünlerinin satışı , servis ve yedekparça hizmeti, inşaat sektöründeki faaliyetleri, sigorta sektöründe lider beş sigorta şirketi ile firmamız bünyesinde ki acentelik şirketleri ile de tüm sigorta ürünleriyle sigortacılık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Firmamızın bundan sonraki hedefi de müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını daha üst seviyelere taşıyarak, 50 senelik geçmişi ve tecrübeli yönetim kadrosu ile yatırım odaklı gelişimini sürdürmektir.

Copyright © 2016 - Alsancak Oto